عضویت در کانال مدیریت فرایند
دستاوردهای بکارگیری نرم افزار BPMS در سازمان
دستاوردهای نرم افزار BPMS, نرم افزار BPMS

دستاوردهای بکارگیری نرم افزار BPMS در سازمان

فواید عمده مجموعه ابزار مدیریت فرایندهای کسب و کار را در مکانیزاسیون مدیریت فرایندها و امکان اعمال تغییرات در سایر پارامترهای مؤثر بر فرایند باید جستجو نمود. شرح مختصری از فواید این ابزار به صورت زیر ارائه شده است.

  • يكپارچگي و چابكي كسب و كار: توانايي تعيين تغييرات كنترل شده در فرآيندهاي كسب كار و پياده‌سازي بسياري از تغييرات در كوتاه مدت در جهت اهداف كسب و كار مي‌تواند مزيت رقابتي فراواني را براي آن به همراه داشته باشد.
  • رديابي هوشمند كسب و كار: توانايي اندازه گيري موثر تغييرات و تعيين اثر‌گذاري روي اهداف كوتاه مدت (از طريق تحليل و اندازه‌ها) در كنار قابليت تغيير فرآيندهاي كاري، ابزاري را جهت كنترل كسب و كار به وجود مي‌آورد كه بر پايه ‌اطلاعات معني‌دار و بروز استوار است.
  • بالانس سرويس‌هاي عملياتي: قابليت پياده‌سازي خدمات، مانند IT و YHR كه به صورت پيوسته در حال بالانس شدن با توجه به ‌اهداف كسب و كار هستند، مي‌تواند باعث كاهش هزينه‌هاي عملياتي و بهينه‌سازي عملكرد گردد.
  • پاسخ منعطف به تغييرات: جدايي ميان “what” (اهداف) از “how” (مديريت منابع)، جدا كردن اطلاعات فرآيند از روش استفاده آنها كه توسط اهداف مشخص مي‌گردد، باعث كاهش تاثير تغييرات غير قابل كنترل خارجي مي‌گردد كه در نهايت باعث افزايش پايداري كسب و كار مي‌شود.
  • مديريت اطلاعات كسب و كار: ترتيب استفاده‌ از نرم افزار BPMS براي تعريف و تغيير فرآيند‌هاي كاري به صورتي است كه ‌امكان ذخيره‌سازي اطلاعات بي ارزش و بازيافتني كسب و كار را مي‌دهد. بنابراين مي‌تواند باعث كاهش هزينه‌آموزش و ريسك انقطاع كسب و كار گردد.
  • مديريت كيفيت:دلايل كاهش كيفيت و غالبا راه حل جلوگيري از آن مي‌تواند به صورت سريع از طريق شناسايي دوباره كاري‌ها، بازگشت‌ها، ضايعات كشف شوند.
  • بهينه سازي زمان: وقفه‌هاي بي مورد در فرآيند كسب و كار قابل شناسايي و حذف هستند كه در نهايت باعث كاهش زمان سفارش تا تحويل مي‌شود. اين فايده خود به تنهايي مي‌تواند كليه سرمايه‌گذاري سیستم BPMS یا سیستم مدیریت فرایندها را جبران نمايد.

برای مطالعه بیشتر در مورد سیستم مدیریت فرایندهای کسب و کار یا BPMS میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. بیش از ۳۰ مطلب خواندنی و تحلیلی در این صفحه وجود دارد.


بررسی سیر مطالعاتی نرم افزارهای BPMS مشتمل بر مطالب زیر توصیه میگردد:

چرا نرم افزار BPMS؟

http://goo.gl/jOOQkt

جایگاه BPMS در چرخه BPM چیست؟

http://goo.gl/1LpXuT

چطور با BPMS سودآوری سازمان خود را افزایش دهیم؟

http://goo.gl/sMyAfd

پیش نیاز فرهنگی استقرار BPMS

http://goo.gl/CyWFxC

پیش نیاز سازمانی استقرار BPMS

http://goo.gl/dJ5M8i

پیش نیاز منابع انسانی استقرار BPMS

http://goo.gl/j7eJSl

با نرم افزار BPMS چه نوع سیستم هایی رو میشه تولید کرد؟

http://goo.gl/794JJ4

 

به اشتراک بگذارید :

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد :

تمامی حقوق مادی و معنوی برای این وب سایت محفوظ می باشد .