عضویت در کانال مدیریت فرایند
سند پیاده سازی فرآیند جذب و استخدام
سند پیاده سازی

این سند طی ۴۷ صفحه مراحل مربوط به جذب و استخدام را با جزئیات کامل به منظور پیاده سازی در نرم افزارهای BPMS ارائه نموده است و علاوه بر اینکه اطلاعات کاملی در مورد فرایند جذب و استخدام ارائه می کند، یک راهنمای خوب و یک الگوی عالی برای مدلسازان است که می خواهند در سطح پیاده سازی فرایندها را مدل کنند. 

 

این سند تمامی اطلاعات مرتبط با فرآیند جذب و استخدام را به منظور مکانیزاسیون از جمله وظایف، فعالیت‌ها، مسئولین انجام، اقلام اطلاعاتی و نوع آن­ها، قواعد کسب و کار حاکم بر فرآیند، فرم‌ها، گزارش‌ها و سایر توضیحات تکمیلی مرتبط شامل می‌شود.

 

 

این فرآیند از تکمیل فرم درخواست نیرو آغاز می­شود و تمامی فعالیت­های مرتبط با جذب و استخدام را شامل می­شود.

 

  • در این فرایند ابتدا متقاضی جذب نیرو درخواست خود را ثبت می کند. مدیر مشخصات نیروی انسانی مورد نیاز را بررسی و اصلاح کرده و  آن ها را تایید یا رد  می کند. متقاضی می تواند توضیحات مدیرعامل درباره رد درخواست نیرو را مشاهده کند یا در صورت نیاز به اصلاح، اطلاعات وارد شده را اصلاح کرده و بجهت بررسی مجدد به مدیر ارسال می کند.

 

  • در ادامه کارشناس منابع انسانی مشخصات درخواست را در مرحله اول مشاهده می کند و در مرحله دوم همین فعالیت پس از انتشار آگهی مشخصات آن ها را وارد  می کند و سپس رزومه های دریافتی از طرق مختلف را در بانک اطلاعاتی رزومه ها بارگزاری و افراد منتخب جهت مصاحبه استخدام را تعیین می کند.

 

  • حال متقاضی لیست افراد پیشنهادی را مشاهده می کند و پس از بررسی رزومه ها آن ها را جهت مصاحبه تایید یا رد می کند. سپس متقاضی جذب نیرو بعد از مصاحبه، کارجو را انتخاب می کند­، فرم مربوط به مصاحبه عمومی و بعد فرم مصاحبه تخصصی را تکمیل می کند و نتیجه را به کارشناس منابع انسانی ارسال می­کند.

 

  • نهایتاً کارشناس منابع انسانی از بین افرادی که مصاحبه تخصصی شان توسط متقاضی تایید شده است فرد نهایی را انتخاب می کند و برای انعقاد قرارداد معرفی می­کند.

 

ضرورت سند پیاده سازی

سندی است که به شما کمک می‌کند مدل فرایندی خود را به شکلی کامل و با جزئیات لازم و کافی جهت اجرا در بستر BPMS مدلسازی کنید.

 

هدف از تهیه این سند، تشریح فعالیت‌های فرآیندها با رویکرد پیاده‌سازی در نرم‌افزار (مکانیزاسیون فرآیند) است.

 

این سند تمامی اطلاعات مرتبط با فرآیندها را به‌منظور مکانیزاسیون از جمله وظایف، فعالیت‌ها، مسئولین انجام، اقلام اطلاعاتی و نوع آن‌ها، قواعد کسب‌وکار حاکم بر فرآیند، فرم‌ها، گزارش‌ها و سایر توضیحات تکمیلی مرتبط را شامل می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد :

تمامی حقوق مادی و معنوی برای این وب سایت محفوظ می باشد .