عضویت در کانال مدیریت فرایند
کتاب ارتباط ایزو و مدیریت فرایند

کتاب ارتباط ایزو و مدیریت فرایند

 

مدرسه مدیریت فرایند برای درک بهتر همپوشانی ها، شباهت ها و تفاوت های دو مقوله ایزو ۹۰۰۱ و مدیریت فرایند اقدام به انتشار این کتاب نموده است.

 

اگر در سازمان خود ایزو مستقر کرده اید، بدانید نسبت به سایرین که اینکار را نکرده اند، میتوانید مدیریت فرایند را ساده تر مستقر کنید.

 

برای درک بهتر همپوشانی ها، شباهت ها و تفاوت های دو مقوله ایزو ۹۰۰۱ و مدیریت فرایند ابتدا مراحل هر یک را بطور جداگانه بررسی کرده و در ادامه مشخص نموده ایم که کدام یک از این مراحل در این دو مقوله با یکدیگر اشتراک دارند و چه تفاوت هایی وجود دارد.

 

همچنین به دلیل همپوشانی مدیریت فرایند و مدیریت کیفیت، اگر تجربه کار در حوزه ایزو و موارد مشابه را دارید، به راحتی میتوانید به بازار کار مدیریت فرایند ورود نمایید.

فقط کافی است ارتباط این دو مقوله نسبت به یکدیگر را بدانید و برخی مهارت ها را کسب کنید.

 

 

همین حالا این کتاب را بصورت الکترونیکی تهیه کنید.

به منظور افزایش امنیت در خرید شما عزیزان، مدرسه مدیریت فرایند اقدام به استقرار گواهی نامه اس اس ال نموده است. 

 

 

دوره مدیریت فرایندهای کسب و کار

 

در ادامه پیش گفتار کتاب را میتوانید بخوانید

 

صرف نظر از مفید بودن یا نبودن ایزو، شرایط برای بسیاری از شرکت ها به گونه ای است که مجبور به اخذ این گواهی نامه هستند. بسیاری از شرکت ها و سازمانها ناخواسته و بر اساس اجبار و یا خواسته به دنبال چنین استانداردی می روند. متاسفانه شرکت هایی هم که با میل خود به سمت چنین استانداردهایی حرکت میکنند، با هدف دریافت گواهی نامه و کاربردهای تبلیغاتی یا بر اثر جو حاکم بر جامعه گام در این عرصه میگذارند.

 

خیلی پیش نیامده است که شرکتی بگوید ایزو پیاده سازی کرده است و در نتیجه این پیاده سازی به موفقیت های چشم گیری در افزایش رضایت مشتریان، افزایش کیفیت محصولات و خدمات، افزایش بهره وری، کاهش قیمت تمام شده محصولات و خدمات و… نائل شده است.

 

ولی همانطور که در بالاتر عرض کردیم، بسیاری سازمان ها و شرکت ها بنا به دلایل بیرونی یا درونی و روانی مجبور هستند گواهی نامه ایزو اخذ کنند.

 

نکته اینجاست حالا که به هر دلیلی مجبور هستیم ایزو را در سازمان مان مستقر کنیم، بهتر نیست چند گام دیگر برداریم و به نتایج ملموس و شگفت انگیزی مثل افزایش بهره وری، کاهش قیمت تمام شده محصولات، کاهش خطای انسانی، افزایش رضایت مشتریان، افزایش سود و… دست یابیم؟!!

 

از سوی دیگر بسیاری از علاقه مندان میدانند که در ایزو ۹۰۰۱ نسخه ۲۰۱۵ بحث فرایند بسیار پررنگ تر از گذشته شده است. البته باز هم این مورد صادق است که میتوان ایزو ویرایش ۲۰۱۵ را دریافت کرد ولی به مزایای آن دست نیافت.

 

یکی از مهم ترین علل این موضوع این است که فرایندهایی که در ایزو مستند میشوند، هیچ گاه بطور واقعی در سازمان و بدنه آن اجرایی نمیشوند. روی کاغذ ماندن فرایندها و مستندسازی های شب امتحانی باعث میشود حتی پس از استقرار ایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵، فرایندگرایی و نتایج حاصل از آن در سازمان بروز و ظهور نکند.

 

یکی از بهترین رویکردها که ما را به نتایج اشاره شده خواهد رساند که امتحان خود را در سازمان ها شرکت های زیادی در کشور ما پس داده است، مدیریت فرایند است. مدیریت فرایند یک رویکرد کاملاً عملگرا است که اتفاقاً همپوشانی های بسیار جالب و قابل تاملی با ایزو ۹۰۰۱ خصوصاً نسخه ۲۰۱۵ آن دارد.

 

با استقرار مدیریت فرایند نه تنها الزامات اشاره شده در زمینه فرایندها در ایزو ۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ را بطور کامل میتوان با مدیریت فرایند پوشش داد، بلکه پا را نیز فراتر نهاد.

 

در این کتاب به شما خواهیم گفت که مدیریت فرایند و ایزو چه مراحل مشترکی دارند و وجه تمایز آنها کجاست. با دانستن این مطالب میتوانید با اعمال تغییرات مختصری در ایزو، عملاً آنرا به مدیریت فرایند تبدیل کرده و از مزایای فوق العاده آن بهره مند شوید.

 

پس برای درک بهتر همپوشانی ها، شباهت ها و تفاوت های دو مقوله ایزو ۹۰۰۱ و مدیریت فرایند بهتر است ابتدا مراحل هر یک را بطور جداگانه بررسی کنیم و در ادامه مشخص کنیم که کدام یک از این مراحل در این دو مقوله با یکدیگر اشتراک دارند و چه تفاوت هایی وجود دارد.

 

اگر در سازمان خود ایزو مستقر کرده اید، بدانید نسبت به سایرین که اینکار را نکرده اند، میتوانید مدیریت فرایند را ساده تر مستقر کنید.

 

 

به اشتراک بگذارید :

تمامی حقوق مادی و معنوی برای این وب سایت محفوظ می باشد .