عضویت در کانال مدیریت فرایند
چکیده فصل اول کتاب Fundamentals of Business Process Management
کتاب اصول مدیریت فرایند

فصل اول کتاب Fundamentals of Business Process Management در یک صفحه

ما باید از این فصل به یاد داشته باشیم که فرایند مجموعه‌‌ای از رویدادها، فعالیت‌ها و تصمیماتی است که مجموعاً منجر به نتیجه‌ای می شوند که ارزشی را برای مشتریان سازمان به ارمغان می‌آورد. هر سازمان دارای تعدادی فرایندها است.

درک و مدیریت این فرآیندها به منظور اطمینان از این است که آن­ها به طور مداوم ارزش را به عنوان یک عنصر کلیدی برای اثربخشی و رقابت‌پذیری سازمان ها، تولید می‌کنند. از طریق تمرکز بر فرایندها، سازمان‌ها، مهمترین دارایی‌هایی که برای خدمت به مشتریان به کار می‌آیند را مدیریت می‌کنند. اگر بخواهیم BPM را به طور خلاصه توصیف کنیم، می­توان گفت BPM بدنه اصول، روش‌ها و ابزارها به منظور طراحی، اجرا و نظارت بر فرایندهای کسب‌وکار است.


ما همچنین شاهدیم که مدل‌های فرآیند و شاخص‌های عملکرد به عنوان ارکان اساسی برای مدیریت فرآیند دیده می‌شوند. که بر اساس هنر و علم BPM بنا شده است. تعریف ارائه شده شامل مراحل اصلی چرخه عمر BPM و اصول مرتبط و مکمل BPM، مانند Lean، شش سیگما و TQM است.

هدف این فصل ارائه یک نگاه اجمالی بر فعالیت‌ها و ذینفعان درگیر در هر یک از این مراحل است. در بقیه کتاب به بسیاری از اصول و روش‌هایی که در هر یک از این مراحل مورد استفاده قرار می­گیرد اشاره می‌شود.


در ادامه کتاب به طور پیوسته تمامی فازهای چرخه عمر BPM را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فصل ۲ مربوط به مرحله شناسایی فرایند است.

فصل ۳-۴ مقدمه‌ای برای مدل‌سازی فرآیند به عنوان زمینه‌ای برای مراحل بعدی چرخه حیات BPM  ارائه می­دهد.

فصل ۵ مربوط به کشف فرایند است .

فصل های ۶-۷ تعدادی از تکنیک های تحلیل فرآیند را ارائه می‌دهد که ما این تکنیک‌ها را به دو دسته کیفی (فصل ۶ ) و کمی (فصل ۷) طبقه‌بندی می­کنیم. یک تکنیک کمی این است که داده‌های خام یا اندازه‌گیری‌ها را به عنوان ورودی می‌گیرد (به عنوان مثال شاخص‌های عملکردی در سطح وظایف) و مجموع اندازه‌گیری‌ها و خلاصه‌های کمی را به عنوان خروجی تولید می­کند. از سوی دیگر، یک روش کیفی نظر انسان را شامل می‌شود به عنوان مثال، طبقه‌بندی وظایف یا مسائل مطابق با شاخص ذهنی. توجه داشته باشید که تکنیک‌های کیفی ممکن است علاوه بر قضاوت انسانی شامل ارزیابی ‌کمی باشد. این دو بینش اغلب برای اهداف مکمل به کار می­روند. فصل ۸ خلاصه­ای از تکنیک­های طراحی مجدد ارائه می‌کند.

فصل ۹ در مورد اجرای فرایند با تمرکز بر جنبه‌های اتوماسیون بحث می­شود.

در فصل ۱۰ ابزارها و تکنیک‌های هوشمندی که در زمینه شیوه‌های مدرن نظارت بر فرایند شکل گرفته، معرفی میشود.


از اینجا میتوانید فصل اول کتاب که در حدود ۶۰ صفحه است را بصورت رایگان دانلود و مطالعه نمایید.  


به اشتراک بگذارید :

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد :

تمامی حقوق مادی و معنوی برای این وب سایت محفوظ می باشد .